Wydarzenia dla Polaków w Wielkiej Brytanii

29 marca, 2021 Anna Godek-Biniasz

Wydarzenia dla Polaków w Wielkiej Brytanii

Polacy chętnie odpowiadają na nowe inicjatywy i dedykowane polskojęzyczne przedsięwzięcia w UK. Mimo, że kolejne lockdowny spowodowane pandemią uniemożliwiają chwilowo organizację eventów, to wszyscy spodziewają się ogromnego zainteresowania powrotem do spotkań i wydarzeń zaraz po zniesieniu obostrzeń. Stąd duża popularność koncertów, spektakli teatralnych, występów kabaretowych czy szkoleń biznesowych dla Polonii. Które wydarzenia mają najbogatszą ofertę i gdzie najlepiej szukać informacji na ich temat? 

Koncerty w Wielkiej Brytanii

Polskie gwiazdy muzyczne chętnie wybierają się w trasy koncertowe do Wielkiej Brytanii, by zagrać dla Polonii. Dlatego też koncerty stanowią najpopularniejszy rodzaj wydarzeń kulturalnych dla Polaków na Wyspach. Regularnie organizowane są koncerty takich zespołów i wykonawców z Polski, jak Sylwia Grzeszczak, Agnieszka Chylińska, Słoń, Perfect, Tymek, Illusion, Lady Pank czy Kult. Jak widać przekrój gatunków muzycznych jest naprawdę spory, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Równie popularne są wydarzenia muzyczne, w bieżącym roku na przykład EFG London Jazz Festival czy Koncert galowy z okazji 200 rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki.

Jeżeli chcemy wybrać się na koncert polskiego wykonawcy, najlepiej sprawdzić kalendarium wydarzeń któregoś z portali informacyjnych dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Kalendarz taki udostępnia m.in. Strefa.co.uk

Kabarety w UK

Ogromną popularnością wśród brytyjskiej Polonii cieszy się polski stand up. Chętnie występują pojedynczy twórcy, tacy jak Abelard Giza, Kacper Ruciński czy Łukasz Lotkowski, ale organizowane są również liczne wydarzenia tego typu. Najsłynniejsze z nich to m.in. Polski Stand Up Londyn, Stand Up na Wyspach czy Polski Klub Comedy. Nie brakuje również występów kabaretowych w klasycznej formie, podczas których występują znane kabarety, jak Ani Mru-Mru czy Neo-Nówka.

Zobacz także: Influencer marketing, czyli współpraca z influencerami oraz ambasadorami marki

Podobnie, jak w przypadku koncertów, informacji o nadchodzących występach kabaretowych możemy szukać w kalendarzach udostępnianych na portalach informacyjnych dla Polaków w UK. Dobre źródło informacyjne stanowią również wydarzenia na Facebooku.

Kino i teatr na Wyspach

Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny w Londynie, w skrócie POSK, regularnie organizuje przedstawienia i spektakle teatralne, a także projekcje polskich filmów. W tego typu przedsięwzięciach biorą udział liczne środowiska polonijne, gwarantując rozrywkę zarówno dorosłym Polakom, jak i dzieciom.

Warto wiedzieć, że niektóre polskie filmy wyświetlane są również w brytyjskich kinach, takich jak Cineworld, Empire Cinemas, Light Cinema Wisbech, Odeon UK czy Savoy Cinemas. W wielu kinach pojawiają się również filmy zagraniczne z polskimi napisami. Podobnie polskie spektakle teatralne wystawiane są w brytyjskich teatrach, takich jak Shaw Theatre, Queen Mary University czy Barbican Centre.

Biznes dla Polaków w Wielkiej Brytanii

W latach 2015-2017 jednym z najważniejszych wydarzeń związanych z polskim biznesem na Wyspach był plebiscyt Polish Choice of the Year. Stanowił on szansę dla polskich konsumentów w UK na wskazanie m.in. polskich przedsiębiorstw w Wielkiej Brytanii, które oferują szczególną jakość produktów lub usług. Zgłoszeń mogli dokonać zarówno klienci, jak i sami przedsiębiorcy lub reprezentujące ich agencje. Głosowanie odbywało się online i wymagało posiadania konta na Facebooku. Marki biorące udział w plebiscycie mogły liczyć na otrzymanie certyfikatu, lepszą rozpoznawalność, prestiż oraz nowe kontrakty biznesowe.

Ciekawą organizację stanowi Polish Business Link, której celem jest ułatwienie polskim przedsiębiorcom na Wyspach dostępu do rozwoju i kontaktów biznesowych. W ciągu roku stowarzyszenie organizuje kilka ważnych wydarzeń w UK, integrując ze sobą właścicieli różnych przedsiębiorstw. Przykładem jednego z nich był Congress of Polish Entrepreneurs in the UK 2019, podczas którego właściciele firm mogli nauczyć się wyceny swojej działalności.

Kolejna społeczność biznesowa w Wielkiej Brytanii, która jest warta uwagi to Polish Business Hub. Ułatwia ona wyszukiwanie partnerów biznesowych, na przykład poprzez spotkania networkingowe. Cyklicznie odbywa się na przykład Biznes Po Godzinach, podczas którego organizatorzy skupiają się na różnych kwestiach prowadzenia własnej działalności gospodarczej w UK.

Nauka i samorozwój w UK

Ważną rolę w samorozwoju Polaków w Wielkiej Brytanii ma organizacja Polish Success Centre. Zajmuje się ona przygotowywaniem seminariów, szkoleń i warsztatów dotyczących życia prywatnego oraz zawodowego. Prowadzą je specjaliści z różnych dziedzin, m.in. przedsiębiorczości, sprzedaży, psychologii czy personal brandingu.

W Wielkiej Brytanii prężnie działa Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich. Bierze w nim udział ponad 400 Polaków studiujących na kilkudziesięciu brytyjskich uczelniach. Podczas trwania kongresu uczestnicy mają szansę na rozwój swoich pasji, a także poznanie aktualnych realiów brytyjskiego rynku pracy. Organizatorzy prowadzą liczne panele dyskusyjne z gośćmi specjalnymi.

Zobacz także: Film reklamowy nie musi mieć dużego budżetu [case study]

W Londynie co roku odbywają się również Polskie Targi Medycyny Naturalnej i Kosmetyki. W trakcie ich trwania można nabyć wysokiej jakości kosmetyki, suplementy oraz preparaty ziołowe. Warto wziąć udział także w wykładach, których prowadzeniem zajmują się specjaliści z różnych dziedzin zdrowia i urody.

Swojego czasu wydawca Polish Express organizował dla Polek bezpłatne Warsztaty Piękna. W trakcie ich trwania można było przejść prawdziwą metamorfozę swojego wizerunku. Oprócz cennej wiedzy i metamorfozy uczestniczki otrzymywały również zestawy luksusowych kosmetyków. Warsztaty były prowadzone przez specjalistów z dziedzin związanych z urodą i samorozwojem, m.in. wizażystki i life-coachem. Niestety, odkąd Warsztaty Piękna przestały odbywać się regularnie, na Wyspach brakuje szczególnie beauty eventów.

Jesteś zainteresowany sponsoringiem wydarzeń w Wielkiej Brytanii lub chciałbyś zorganizować swój własny event?

Skontaktuj się z nami

Rich Snippets
Wydarzenia dla Polaków w Wielkiej Brytanii
Tytuł artykułu
Wydarzenia dla Polaków w Wielkiej Brytanii
Opis
Polacy chętnie odpowiadają na nowe inicjatywy i dedykowane polskojęzyczne przedsięwzięcia w UK. Mimo, że kolejne lockdowny spowodowane pandemią uniemożliwiają chwilowo organizację eventów, to wszyscy spodziewają się ogromnego zainteresowania powrotem do spotkań i wydarzeń zaraz po zniesieniu obostrzeń.
Autor
Wydawca
Komu Media
Logo
, , , ,

Anna Godek-Biniasz

PR & Marketing Manager z ponad 15-letnim doświadczeniem w mediach, komunikacji i działach marketingu. Specjalizuje się w sektorze B2B. Swoją wiedzą dzieli się na łamach bloga oraz w artykułach publikowanych w mediach branżowych. Zawodowo interesuje ją strategiczne podejście do marketingu, planowanie komunikacji oraz wykorzystanie contentu w efektywnym budowaniu długofalowej sprzedaży.