Narzędzia w marketingu: video w Internecie

7 października, 2019 Anna Godek-Biniasz

Narzędzia w marketingu: video w Internecie

Czasy, kiedy przygotowanie video do publikacji w Internecie wymagało zaawansowanej wiedzy i dużych nakładów finansowych dawno minęły. Teraz film video bez problemu przygotujesz przy użyciu prostych w obsłudze narzędzi lub możliwości, jakie dają platformy takie jak Facebook czy YouTube. A efekty będą naprawdę satysfakcjonujące!

Lumen5

To narzędzie po prostu trzeba znać. Jeden z najpopularniejszych programów do tworzenia video w Internecie. Bardzo prosty i intuicyjny. By tworzyć w nim filmiki wcale nie potrzebujesz nawet „nagranego” materiału video, bo całość łatwo złożysz ze zdjęć, dostępnych np. na darmowych bankach zdjęć.

Lumen5 świetnie sprawdzi się do tworzenia video z zapowiedziami postów na blogu. Wystarczy dodać link do opublikowanego posta, a jego treść automatycznie się zaciągnie. Tak samo prosto można dodać tekst napisany w Wordzie. Do video z treściami bez problemu podłożysz także muzykę. Taki materiał przygotujesz na darmowej wersji, ale istnieje również opcja płatna. Warto tylko pamiętać, że platforma stworzona jest w języku angielskim. Jeśli zatem Twoje video ma przekazywać wiedzę, to zdecydowanie warto korzystać z tego narzędzia.

Quick

Jak sama nazwa wskazuje, do tworzenia materiałów w tym narzędziu nie będziemy potrzebować wiele czasu. Najlepiej sprawdzi się do tworzenia filmików-relacji z różnego rodzaju wydarzeń. Wystarczy połączyć zrobione wcześniej zdjęcia czy nagrania – tutaj z kolei możliwości edycji są niewielkie. Jeśli jednak chcemy stworzyć dla naszych odbiorców szybką relację z wydarzenia to warto skorzystać z tego narzędzia. Bez problemu dodasz do video muzykę czy treści, a także wybierzesz filtry czy rodzaj przejść między zdjęciami.

Biteable

To narzędzie podobne do Lumen5, zwłaszcza pod względem prostoty i intuicyjności. Możesz pracować na darmowej wersji, ale jest ona dość mocno okrojona. Tutaj znów nie potrzebujesz swoich materiałów, bo możliwe jest korzystanie z dużej bazy gotowych szablonów. Niewątpliwym plusem jest znacznie więcej opcji urozmaicenia montażu video niż w Lumen5. Warto także wspomnieć, że stworzenie filmiku na wszelkiego rodzaju potrzeby zajmuje tylko kilka minut. Każdy, niezależnie od branży znajdzie tutaj coś dla siebie.

WeVideo

Kolejne narzędzie to WeVideo. To płatna opcja, ale część możliwości, jakie daje można przetestować za darmo. Znowu warto zwrócić uwagę na prostotę i intuicyjność obsługi, dzięki czemu z montażem video poradzi sobie z nią każdy, nawet bez wcześniejszego doświadczenia. W tym wypadku także nie potrzebujesz swoich materiałów, bo możesz skorzystać ze stockowej bazy, jaką oferuje narzędzie. Bez problemu stworzysz w nim także filmiki dopasowane do platform social mediowych – Facebooka, Instagrama czy YouTube czy LinkedIna. Platforma oferuje także samouczek w języku angielskim, dzięki czemu łatwo i szybko stworzysz swoje video. Dzięki temu narzędziu możesz stworzyć film promocyjny produktów, materiały szkoleniowe czy video tworzące relacje z ważnych wydarzeń.

Powtoon

Jeśli chciałbyś by tworzone przez Ciebie treści przypominały kreskówkę to zwróć uwagę na Powtoon. Tutaj także nie mając większego doświadczenia bez problemu przygotujesz profesjonalne video – korzystając z gotowych szablonów, które łatwo można dopasować przesuwając jego poszczególne elementy. Z narzędzia możesz korzystać w darmowej wersji, choć o ograniczonych możliwościach.

Doodly

Dużą popularnością, zwłaszcza w trakcie szkoleń, cieszą się tworzone na bieżąco obrazki na białych tablicach czy flipchartach. Jeśli zatem marzy się Ci się właśnie takie video, to bez wątpienia powinieneś bliżej przyjrzeć się oprogramowaniu Doodly. To płatna opcja pozwalająca szybko tworzyć angażujące filmiki, wyglądające jakbyś ktoś rysował obrazy w trakcie opowiadania. To m.in. dzięki temu są tak interesujące dla odbiorców. Obsługa programu także nie wymaga specjalnych zdolności – by tworzyć filmiki video wystarczy przestawiać różne elementy w odpowiednie miejsca. Platforma pozwala także nagrać i dodać dźwięk do video. Dla szkoleniowców – strzał w dziesiątkę!

Facebook i YouTube

Jeśli tworzysz treści video to warto pamiętać, że niektóre proste elementy obróbki możesz wykonać bezpośrednio na Facebooku czy YouTubie. W serwisie Marka Zuckerberga szybko stworzysz filmik z pokazu slajdów czy dodasz napisy do gotowego materiały video. Z kolei YouTube Editor pozwala przyciąć film, dodać do niego dźwięk (plusem jest to, że możesz skorzystać z darmowej biblioteki YouTube’a) czy skorzystać z filtrów.

Tworzenie video nie jest już rozwiązaniem zarezerwowanym dla dużych marek z dużymi budżetami. Bez problemu możesz przygotować je w całości za darmo z pomocą prostych i intuicyjnych w obsłudze programów i narzędzi internetowych. Montaż video nigdy nie był prostszy!

Rich Snippets
Narzędzia w marketingu: video w Internecie
Tytuł artykułu
Narzędzia w marketingu: video w Internecie
Opis
Czasy, kiedy przygotowanie video do publikacji w Internecie wymagało zaawansowanej wiedzy i dużych nakładów finansowych dawno minęły.
Autor
Wydawca
Komu Media
Logo
, , , , , , , , , , ,

Anna Godek-Biniasz

PR & Marketing Manager z ponad 15-letnim doświadczeniem w mediach, komunikacji i działach marketingu. Specjalizuje się w sektorze B2B. Swoją wiedzą dzieli się na łamach bloga oraz w artykułach publikowanych w mediach branżowych. Zawodowo interesuje ją strategiczne podejście do marketingu, planowanie komunikacji oraz wykorzystanie contentu w efektywnym budowaniu długofalowej sprzedaży.